اطلاعیه‌ی اصلی ثبت نام سفر پیاده‌روی اربعین ۹۸

«یأْتُوکَ رِجَالًا مِن کُلِّ فَجٍّ عَمِیقٍ»
«از هر سو پیاده گرد تو می‌آییم…»

بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام علیکم.

انجمن دانشگاهی راهیان کربلا قصد دارد با عنایت حضرت صاحب‌الزمان (عج)، امسال نیز همچون سنوات گذشته، سفر پیاده‌روی اربعین را با شرایط زیر برگزار کند.

۱. بازه‌ی سفر ۱۶ام لغایت ۲۷ام مهرماه (به مدت تقریبا ۱۰ روز) است. لذا متقاضیان محترم باید آمادگی اعزام در کل این بازه را داشته باشند. تاریخ دقیق سفر به زودی اعلام می شود.
۲. هزینه‌ی سفر ۱،۲۰۰،۰۰۰ تومان پیش‌بینی شده است که به دلیل شرایط ناپایدار اقتصادی، احتمال تغییر هزینه وجود دارد. از این رو لازم است ثبت نام کنندگان این مسائل را در نظر داشته باشند. همچنین پرداخت حداقل ۲۰۰ هزار تومان از مبلغ سفر، پیش از تکمیل فرم ثبت نام الزامی بوده و ثبت نام اولیه‌ی شما منوط به پرداخت این مبلغ است. [جهت دریافت شماره کارت، شماره حساب یا شماره‌ی شبا، اینجا را کلیک کنید.]
۳. شایان ذکر است که ثبت نام اولیه‌ی شما زمانی انجام می‌شود که عکس رسید واریز وجه اولیه (حداقل ۲۰۰ هزار تومان) به شماره کارت یا شماره حساب مذکور را بلافاصله بعد از تکمیل فرم ثبت نام برای شماره تلفن‌های قید شده در زیر اطلاعیه ارسال کنید. (در پیام‌رسان تلگرام یا بله)
۴. این سفر ویژه‌ی دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و طلاب ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ی خواهر و برادر است. اولویت اعزام نیز با دانشجویان ورودی جدید، اعضای تشکل‌های دانشجویی و اربعین اولی‌ها است. لذا لیست نهایی زائرین سفر، نهایتا تا پایان شهریورماه مشخص شده و به اطلاع زائرین محترم خواهد رسید.
۵. بدیهی است که حضور قطعی شما در سفر، منوط به تسویه‌ی کامل مبلغ سفر است. لذا مهلت تسویه‌ی کامل مبلغ سفر، نهایتا ۲۴ ساعت پس از اعلام حضور قطعی به زائر از جانب مسئولین سفر است و مسئولیت عدم پرداخت کامل و به موقع هزینه‌ی سفر بر عهده‌ی متقاضیان بوده و کاروان در برابر حذف افراد از لیست اعزام و جایگزین کردن‌شان با افراد لیست ذخیره، بر اساس مطالب مذکور مختار است.
۶. لازم به ذکر است، در صورت انصراف از حضور در سفر پس از نهایی شدن لیست زائرین (پایان شهریورماه)، درصورتی که هزینه ای برای شما انجام شده باشد، مبلغ واریزی پس از کسر هزینه عودت داده خواهد شد.
۷. ۱ ملیون تومان تسهیلات اقساطی ویژه‌ی زائران با اولویت دانشجویانِ ورودی جدید و فعالان تشکل‌های دانشجویی که توانایی پرداخت کل مبلغ سفر را -به صورت یک جا- ندارند به تعداد محدود در نظر گرفته شده است. لذا بدیهی است که اولویت تخصیص وام – پس از مشخص شدن لیست نهایی زائرین تا پایان شهریورماه – با زائرینی است که زودتر اقدام به ثبت نام کرده باشند. [جهت اطلاع از شرایط تخصیص وام و نحوه‌ی پرداخت اقساط اینجا را بخوانید.]
۸. مهلت ثبت نام ۲۵ام لغایت ۳۱ام شهریور ماه است. در صورت افزایش ظرفیت، مهلت ثبت نام تمدید می‌شود. در غیر این‌صورت، بزرگوارانی که پس از مهلت معین اقدام به ثبت نام کنند، وارد لیست ذخیره شده و در صورت لغو ثبت نام افراد با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. همچنین بدیهی است که اولویت اعزام با زائرانی است که زودتر ثبت نام خود را قطعی کرده باشند.
۹. ثبت نام در سامانه‌ی سماح و اخذ مجوز خروج از کشور (ویژه‌ی برادران)، الزامی بوده و بر عهده‌ی زائرین محترم است. کاروان در قبال مشکلات مربوط به اخذ بیمه و مجوز خروج از کشور مسئولیتی ندارد. [جهت اطلاع از نحوه‌ی ثبت نام در سامانه‌ی سماح، اینجا را بخوانید.]
۱۰. حرکت خواهران در طول مسیر پیاده‌روی به صورت دسته‌جمعی است و تمامی زائران ملزم هستند طبق برنامه‌ریزی مسئولین سفر حرکت کنند.
۱۱. حرکت کاروان از شهر تهران است. لذا تمامی زائران باید برای روز حرکت در تهران حضور یابند.
۱۲. زیارت حرمین شریفین سامرا و کاظمین منوط به شرایط کشور عراق و برنامه‌های سفر است و قطعی نیست.
۱۳. وسیله‌ی رفت و آمد در تمامی مسیر، اتوبوس ۴۴ نفره است.
۱۴. متقاضیان محترم در نظر داشته باشند که محل اسکان زائرین در شهرهای نجف و کربلا، حسینیه است. حسینیه‌های عراق نیز محدودیت‌های بسیار زیادی در حوزه‌ی امکانات رفاهی و بهداشتی، برق‌رسانی، سیستم سرمایشی و… دارند که ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. در ضمن اگر توفیق زیارت بقاع متبرکه‌ی شهرهای کاظمین و سامرا نصیبمان شود، اسکان در این شهرها در حرم‌های مطهر است.

۱۵. تکمیل فرم تعهدنامه و سلامت پزشکی برای تمامی زائرین محترم (اعم از خواهر و برادر)  الزامی است. همچنین زائران موظفند فرم‌های تکمیل شده را در جلسه‌ی توجیهی زائران به مسئولین سفر تحویل دهند. [جهت دریافت فرم‌ها، اینجا را کلیک کنید.]
۱۶. زوج‌هایی که قصد ثبت نام به صورت متأهلی دارند مد نظر داشته باشند که اتوبوس و محل اسکان خوهران و برادران جدا بوده و زوجین ملزم به رعایت قوانین کاروان هستند.
۱۷. شایان ذکر است از آنجا که این سفر در شرایطی تقریبا غیر معمول از جمله پیاده‌‌روی طولانی‌مدت (از شهر نجف تا کربلا که حدودا 100 کیلومتر فاصله دارند، در مدت حدودا ۳ شب و ۴ روز) و تحمل گرمای عراق برگزار می‌شود، متقاضیان دقت داشته باشند که باید از لحاظ روحی و جسمی مهیای این سفر باشند و اگر مشکلی خاص یا سابقه‌ی بیماری دارند، حتما در بخش توضیحات ثبت نام با دقت و صداقت قید کنند. در غیر این صورت کاروان هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال شما ندارد.
۱۸. این سفر یک کار گروهی و تشکیلاتی بوده و یک سفر زیارتی صرف نیست. لذا هماهنگ بودن با گروه و مسئولین سفر دارای اهمیت است و زائرین گرامی در تمامی مدت سفر ملزم به رعایت تمامی قوانین کاروان هستند.

19. با توجه به اینکه زائران در تمامی مسیر پیاده روی باید وسایل را خودشان حمل کنند و امکان جابجایی وسایل با ماشین وجود ندارد، باید از آوردن هرگونه وسایل غیر ضروری خودداری کنند. تمامی وسایل در روز حرکت توسط مسئولان سفر بررسی و از ورود وسایل اضافی جلوگیری خواهد شد.
20. با توجه به اینکه کاروان، تمامی اطلاع‌رسانی‌هایش به زائرین را از طریق کانالی در پیام‌رسان بله انجام می‌دهد و تنها راه ارتباطی کاروان و زائر، شماره‌ی تلفن همراه است، در وارد کردن صحیح شماره‌ی تلفن همراه خود دقت کنید.

برای دریافت پیام رسان بله اینجا کلیک کنید.
۲1. اطلاعیه‌های بعدی از طریق سایت rahiankarbala.ir و صفحه‌ی اینستاگرام rahiankarbalaa منتشر می‌شود. لذا ثبت نام کنندگان محترم حتما هر روز به این صفحات مراجعه کنند.

کسب اطلاعات بیشتر:
برادران: ۰۹۰۳۷۹۴۴۲۵۶
خوهران: ۰۹۰۲۳۹۱۱۲۳۲