معماری
خانه / آرشیو اخبار / نکات مهم سفر

نکات مهم سفر

باسمه تعالی

در ادامه نکات مهم مربوط به سفر آورده شده است زائران گرامی لطفا تمامی بخش ها را با دقت مطالعه نمایند.

پیاده روی نجف-کربلا:

 • طبق تصمیمات اتخاذ شده تمامی زائرین گرامی، مسیر از نجف تا کربلا را به صورت پیاده طی خواهند کرد؛لذا خواهشمند است با آگاهی از این موضوع ثبت نام به عمل آید.

مشکلات امنیتی عراق:

 • لازم است زائرین محترم در هنگام ثبت نام ،مشکلات امنیتی عراق و احتمال بروز حوادث مترقبه و نیز سختی سفر را در نظر داشته باشند.بدیهی است انجمن هیچگونه مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از این گونه اتفاقات برعهده نخواهد گرفت.تکمیل فرم محضری انجمن برای کلیه زائرین الزامی می باشد.

سلامت و توان جسمی کافی:

 • با توجه به مسیر ۱۰۰ کیلومتری نجف به کربلا و دشواری های همراه آن،ضروری است همسفران عزیز از سلامتی و توان جسمی کافی برخوردار باشند.

شرایط اسکان:

 • محل اسکان زائرین گرامی در شهر کربلا: هتل. شهر نجف: حسینیه؛
 • سفر به سامرا در برنامه نیست و زیارت کاظمین هم در صورت امکان و داشتن شرایط انجام می شود انشالله.

 زمان و مکان حرکت اتوبوس های نیمه شعبان ۱۳۹۶:

 • بازه زمانی رفت و برگشت از تاریخ ۱۳ اردیبهشت الی ۲۲ اردیبهشت می باشد
 • زمان ذکر شده یک بازه احتمالی می باشد.

مکان حرکت:

 • مبدأ و مقصد نهایی حرکت کاروان ها ، تهران می باشد. مکان دقیق حرکت متعاقبا از طریق سایت راهیان کربلا اطلاع رسانی خواهد شد. (توجه: هزینه و هماهنگی حرکت دانشجویان شهرستانی به تهران و بالعکس، برعهده خودشان می باشد.)

زمان بندی ثبت نام و تحویل مدارک :

 1. ثبت نام اولیه از تاریخ اول بهمن ماه ۱۳۹۵   الی ۱۵ فروردین  ماه سال ۹۶  و از طریق رابطین دانشگاه­ها  که بر روی سایت انجمن مشخص شده اند، می باشد.
 2. پس از نهایی شدن اسامی زائرین توسط رابطین دانشگاه ها، زائران گرامی تا ۲۰ فروردین ماه سال ۹۶ فرصت دارند تا مدارک کامل ثبت نام را به رابط دانشگاه خود تحویل دهند. عواقب ناشی از تأخیر در تکمیل مدارک و یا تحویل ناقص مدارک ثبت نام ، به عهده زائر گرامی می باشد.
 3. با توجه به عدم تخصیص ارز مبادله ای به انجمن و استفاده از ارز آزاد، هزینه ی ثبت نام ۹۰۰ هزار تومان می باشد. از این مبلغ، بایستی فیش اول پرداختی به مبلغ۴۵۰ هزار تومان  تا ۳۰ اسفند  ماه سال جاری واریز شود. زمان واریز فیش دوم پرداختی به مبلغ  ۴۵۰  هزار تومان، تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه  ۱۳۹۶ می باشد.
 1. شماره حساب انجمن،  ۵۲۳۳۲۹۸۱۵۰۱  نزد بانک قرض الحسنه رسالت به نام انجمن دانشگاهی راهیان کربلا می باشد. همچنین، زائران گرامی می توانند هزینه سفر را از طریق کارت بانکی به شماره  ۵۰۴۱۷۲۱۰۳۰۴۰۵۶۵۹    بانک قرض الحسنه رسالت به نام انجمن دانشگاهی راهیان کربلا واریز نمایند.
 2. در صورت انصراف از سفر تا پایان فروردین ماه سال آینده، مبلغ ۵۰ هزار تومان از مبلغ پرداختی کسر و مابقی آن پس از سفر برگردانده خواهد شد. در صورت انصراف پس از صدور ویزا،تمام هزینه های انجام شده (حدود۲۰۰هزارتومان) کسر و مابقی هزینه پرداختی از بعد از سفر بازگردانده خواهد شد.

مدارک لازم جهت تکمیل فرآیند ثبت نام به شرح ذیل است:

فرم تعهد نامه محضری انجمن مربوط به مشکلات پیاده روی و مسائل امنیتی عراق نیز باید توسط همه زائران گرامی تکمیل گردد و به صورت محضری تایید گردد.

فرم تعهدنامه ستاد عمره دانشگاهیان فقط توسط زائران پسری که هنوز خدمت سربازی خود را انجام نداده اند تکمیل گردد. عزیزانی که خدمت سربازی را انجام داده اند و یا اینکه از سربازی معاف شده اند و کارت پایان خدمت دارند نیازی به تکمیل این فرم ندارند. فقط امضای ضامن در این فرم باید به تایید محضر برسد و نیازی نیست که امضای خود زائر تایید شود. گواهی امضای محضری کافی است و نیازی نیست که سند محضری تنظیم شود.

لینک دانلود فرمهای ثبت نام به صورت یکپارچه

تذکر:

 • فرم های تعهدنامه بایستی در دفتر خانه رسمی مهر و امضا شوند.

زائران گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن  ۰۲۱۸۸۹۷۴۴۹۵  تماس حاصل نمایند.

۲ دیدگاه

 1. سلام خدمت همه دوستان عزیزم؛
  دوستان خواستم یه خواهش از همه شما عزیزانی که امسال توفیق پیاده روی نیمه شعبان رو پیدا کردید بکنم،
  توفیق داشتیم که در نیمه شعبان سال ۹۴ و ۹۵ با شما عزیزان مسافر کربلا بودیم و از بهترین زمانهای زندگی رو با شماها بودم ولی امسال قسمت نشد و از این بابت خیلی ناراحت هستم. انشاالله خود امام حسین تحملش رو بهمون بده هر روز که به نیمه شعبان نزدیکتر میشیم بیشتر آه و حسرت سالهای قبل به دلم میفته.
  خواهشم از شما اینه که اونجا ما را یاد کنیم و نائب زیاره باشید و سلام ما را به امام علی علیه السلام و اولاد پاکش برسونید.
  انشاالله سفر خوب و پر معنویتی داشته باشید؛
  یاعلی

 2. سلام، عذر میخوام امسال برای نیمه شعبان پیاده روی ندارید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس